İzmir Avrupa Gençlik Başkenti Ekibi Strazburg’daydı.

2026 Avrupa Gençlik Başkenti finalisti İzmir çalışmalara devam ediyor! GoFor adına Barış Azar’ın yer aldığı İzmir Avrupa Gençlik Başkenti Ekibi Strazburg’daydı.

Ziyarete, GoFor adına Barış Azar’ın yer aldığı İzmir Avrupa Gençlik Başkenti Ekibi’nden, İzmir Gençlik Belediyesi temsilcisi Alper Kurudere, Cosmos Gençlik Derneği temsilcisi Furkan Hergül, İzmir Kent Konseyi Gençlik Meclis Başkanı İsmail Ferhat Kaplan ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik Çalışmaları Biriminden Cenk Öz ve Avrupa Birliği Çalışmalarından Gülşen Balcı katıldı.

Strazburg Belediyesi Başkan Yardımcısı Guillaume Libsig, Avrupa Konseyi Avrupa Gençlik Merkezi Gençlik Politikaları Ekibi Dokümantasyon Sorumlusu Muriel Julien, Avrupa Konseyi Nezdinde Türkiye Daimi Temsilcisi Yardımcısı Gül Sarıgül Avkons, Avrupa Konseyi Eğitim Komitesi Danışmanı Anca-Ruxandra Pandea, Avrupa Konseyi ile Avrupa Birliği arasında Gençlik Çalışmaları Kıdemli Proje Sorumlusu László Milutinovits ve Avrupa Ödülü Komitesi Başkanı Carmen Leyte ile bir araya gelen ekip, görüşmelerde İzmir’in 2026 Avrupa Gençlik Başkenti adaylığı hakkında bilgilendirme yaptı.

Olası işbirlikleri ve iyi uygulama örneklerinin konuşulduğu görüşmelerde konseyin işleyişi, parlamenterlerin çalışmaları ve konseyin insan haklarını korumak için yaptığı çalışmalar ve politikalar hakkında detaylı bilgi alındı. İzmir ekibi aynı zamanda Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi oturumlarına ziyaretçi olarak katılarak parlamenterlerin meclis deneyimini yakından gözlemleme fırsatı buldu.

Sosyal Medya

Arama

Önerilen Yazılar