Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile İş Birliği Protokolü imzaladık.

Gençlik Örgütleri Forumu (GoFor) olarak Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile gençlik alanında yürütülmesi planlanan ortak çalışmalar için bir iş birliği protokolü imzaladık.

Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in katılımıyla gerçekleştirilen imza töreni Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda yapıldı. Törene Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Hale Kargın, gençlik çalışmaları yürüten sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Kent Konseyi temsilcileri, gençlik çalışanları ve gençlerden oluşan kalabalık bir heyet katıldı.

Protokol, Eskişehir’in 2027 yılı Avrupa Gençlik Başkenti ünvanını alması için yürüttüğü çalışmalara verilecek desteklerin yanı sıra, Eskişehir’de gençlerin karar alma mekanizmalarına etkin ve kapsamlı katılımını desteklemek üzere yürütülecek ortak çalışmalar adına başlayan kuvvetli bir ortaklığı içeriyor. Yerelde Eskişehir’deki üye örgütümüz Toy Gençlik Derneği ‘nin de desteği ve dahiliyeti ile imzalanan protokol, aynı zamanda GoFor’un Yerel Gençlik Politika Programının ilk ve büyük adımlarından biri olma niteliğini taşıyor.

İş birliği protokolü, taraflar arasındaki çeşitli konularda ortak çalışmaları içermektedir. Bu kapsamda;

  • Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, gençlik politikalarının oluşturulması, uygulanması, izlenmesi ve değerlendirilmesi süreçlerinde GoFor’u ve üye örgütlerini davet ederek gençlerin karar alma mekanizmalarına dahil olmalarını destekleyecek.
  • GoFor ve üye örgütleri, Eskişehir ilinde yürütecekleri gençlik çalışmalarında belediye ile iş birliği içinde hareket edecek.
  • Avrupa Gençlik Forumu’na yapılan 2027 yılı Avrupa Gençlik Başkenti unvanı başvurusu yer alacak ve unvanın kazanılması durumunda hazırlık, uygulama ve izleme süreçlerindeki çalışmalara odaklanılacak.
  • Belediye’nin gençlik politikalarını güçlendirmesi, sivil toplum ile yerel yönetim ortaklığını desteklemesi, GoFor ve bileşenlerini çalışmalara dahil etmesi gibi yükümlülüklerinin yanı sıra, GoFor’un gençlik alanındaki çalışmaları desteklemesi ve unvan kazanılması halinde belediye ile birlikte çalışmalarını sürdürmesine dair çalışmalar yer alacak.

Sosyal Medya

Arama

Önerilen Yazılar