Antalya Büyükşehir Belediyesi ile İş Birliği Protokolü imzaladık.

Gençlik Örgütleri Forumu (GoFor) olarak Antalya Büyükşehir Belediyesi ile gençlik alanında yürütülecek olan ortak çalışmalar için bir iş birliği protokolü imzaladık.

Antalya Gençlik Çalıştayın’da kentin çeşitli bölgelerinden gelen yaklaşık 60 gençle bir araya geldik. Çalıştayın son gününde Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in katılımıyla bir imza töreni düzenledik. Törende, Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri Şube Müdürü Hayat Ekici Gürkan ile üye örgütlerimiz Akdeniz Gençlik Derneği (AGDER) ve Lykia İzcilik ve Doğaseverler Kültür Derneği’nin (LİDOSK) temsilcileri de bulundu.

Yerelde gençlik katılımına yönelik düzenlenen protokol Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve GoFor Genel Koordinatörü Hasan Oğuzhan Aytaç tarafından imzalandı. Protokol, Antalya’da gençlerin karar alma mekanizmalarına etkin ve kapsamlı katılımını desteklemek üzere yürütülecek ortak çalışmalar adına başlayan kuvvetli bir ortaklığı içeriyor.

Bu kapsamda;

  • Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin, gençlik politikalarının oluşturulması, uygulanması, izlenmesi ve değerlendirilmesi süreçlerinde GoFor ve üye örgütleri ile ortak çalışmalar yürüterek, gençlerin karar alma mekanizmalarına dahil olmalarını desteklemesi, 
  • GoFor ve üye örgütlerinin, Antalya ilinde yürütecekleri gençlik çalışmalarında belediye ile iş birliği içinde hareket ederek sivil toplum ile yerel yönetim ortaklığını desteklemesi hedefleniyor.

Sosyal Medya

Arama

Önerilen Yazılar