Talep Et! Programı Başlıyor

Sadece GoFor Üye Örgütlerinin başvurusuna açık olan TALEP ET! programı mevzuat okuryazarlığı, kamu kurumlarıyla iletişim ve kamu kaynaklarına erişim başlıkları altında düzenlenecek atölyeleri ve Ankara’da ulusal ve uluslararası kamu kurumlarına çalışma ziyaretlerini içeriyor. Katılımcılar önce atölyelere katılarak adı geçen başlıklarla ilgili bilgi edinirken daha sonra bu bilgi ve tecrübeyi Ankara’da gerçekleştirilecek kamu ziyaretlerinde kullanma fırsatı elde edecekler.


Program boyunca ayrıca kamu ve gençlik örgütlerinin işbirliğinde son durum ve ihtiyaçların ortaya konması için bir gençlik araştırması yürütülecek. Araştırma, atölyeler ve çalışma ziyaretlerinden elde edilen çıktıların yer aldığı bir kitapçık açık kaynak olarak gençlik örgütleri ve diğer sivil toplum örgütleriyle paylaşılacak.


Başvurular 06-20 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek. Mevzuat okuryazarlığı ve kamu kaynaklarından faydalanma konulu atölyelerden oluşan ilk etkinliğin 01-07 Ağustos tarihlerinde Muğla’da, ulusal ve uluslararası kamu kurumlarına yapılacak çalışma ziyaretlerinden oluşan ikinci etkinliğin ise 22-28 Ekim tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilmesi planlanıyor.


Başvuru yapmak için https://forms.gle/kfqvbQhp8F4KjUE19

Sosyal Medya

Arama

Önerilen Yazılar