Gençlik ve Seçimler: İsveç, Lübnan ve Türkiye Örneği – Çevrimiçi Forum

Sizleri ortağı olduğumuz GALE Programı kapsamında ortaklarımız İsveç Gençlik Konseyi (LSU – The National Council of Swedish Youth Organizations) ve Lübnan Gençlik Konseyi (YAP – The Youth Advocacy Process) ile birlikte 23 Kasım 2022, Çarşamba günü, saat 16:00 – 18:00 arasında online olarak düzenleyeceğimiz “Gençlik ve Seçimler: İsveç, Lübnan ve Türkiye Örneği” adlı online foruma davet ediyoruz.

*Sadece GoFor üyelerinin katılımına açıktır.

Düzenlenecek online forum İsveç ve Lübnan Gençlik Konseylerinin üye örgütleri de dahil olmak üzere GoFor üye örgütlerinin tamamının katılımına açık bir şekilde gerçekleştirilecek. Bu sayede sadece Türkiye’deki akran örgütlerimiz ile değil, Lübnan ve İsveç’te gençlik hakları alanında çalışmakta olan akran örgütlerimiz ile bir araya gelerek gençlik ve seçimler ekseninde fikirlerimizi, deneyim, talep ve planlarımızı tartışma fırsatı bulacağız.

2 saat sürmesini planladığımız online forum kapsamında Türkçe-İngilizce-Arapça olmak üzere 3 dilde simultane tercüme de sağlanacak.

Temelde tartışmaya açacağımız sorular ise hemen aşağıda:

Genç vatandaşlar olarak seçimlerden beklentileriniz nelerdir?

Önümüzdeki seçimlerde hangi spesifik değişikliklerin olması gerektiğini savunacaksınız?

Sizce gençlerin seçimlere dahiliyeti nasıl arttırılabilir/genişletilebilir? Gençlerin seçimlere katılımını desteklemek için hayata geçirilen bildiğiniz başarılı bir çalışma var mı? Eğer varsa bir örnek olarak paylaşmak ister misiniz?

Seçim öncesi, seçimler sırasında ve parlamentoda “Sembolik Gençlik Temsili” riskini nasıl değerlendiriyorsunuz? Bu temsil gençlik tarafından nasıl belirlenebilir ve ortadan kaldırılabilir?

Foruma katılmak isteyen arkadaşlarımızın ise aşağıda linkini bulacağınız kısa başvuru formunu doldurmaları yeterli. 22 Kasım, Salı gece 10:00’a kadar açık kalacak formu dolduran arkadaşlarımıza ise toplantı öncesi toplantı linkini ileteceğiz.

Başvuru Linki

https://forms.gle/9e7HfiYRz57ec2147

Sosyal Medya

Arama

Önerilen Yazılar