Talep Et! Sona Erdi

İsveç İstanbul Başkonsolosluğunun desteğiyle hayata geçirdiğimiz Talep Et! çalışmasının Ankara’daki ziyaretleri sona erdi.

Ağustos ayında mevzuat okuryazarlığı ve kamu kurumları ile iletişim konulu atölyeler ile başlayan güçlendirme çalışmaları bu hafta başında 2 günlük savunuculuk atölyesi ile tamamlandı. 11 farklı şehirden 17 farklı gençlik örgütü temsilcisi atölyelerin ardından TBMM’yi, Gençlik ve Spor Bakanlığını, AB Başkanlığını ve büyükelçilikleri ziyaret etti.

Gençlik heyeti, Türkiye Büyük Millet Meclisinde 4 partiden 6 milletvekili ile görüştü. Bu görüşmelerde GoFor’un Türkiye Ulusal Gençlik Konseyi olarak tanınması, katılımcı ve evrensel standartlarda ulusal bir gençlik politikasının oluşturulması, gençlik ve spor bakanlıklarının ayrılması ve mecliste genç temsilinin arttrılması yönünde taleplerini dile getirdiler.

Gençlik heyeti, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve AB Başkanlığı ile yapılan görüşmelerde ise bu kurumların Stratejik Planları ile ilgili bilgi edindi. Bu görüşmelerin örgütlerin savunuculuk faaliyetlerini belirlemede katkısı olacağına inanıyoruz.

Gençlik heyeti, İsveç, Almanya, ABD Büyükelçiliklerinin yanı sıra AB Delegasyonu ile yapılan görüşmelerde ise gençlik alanının ve gençlik örgütlerinin ihtiyaçlarını dile getirip gençlik alanının genişletilmesi için sivil toplum desteğinin ne yönde şekillenmesi gerektiğine dair paylaşımlarda bulundular.

Gençlik heyeti, 3 günde ulusal ve uluslararası olmak üzere 9 kurum ziyaret ederek Türkiye gençlik alanı için benzersiz bir çalışmaya imza atmış oldular.

#alanıgenişlet

Sosyal Medya

Arama

Önerilen Yazılar