kacgencvar.org yayında!

57 üye örgütü ile GoFor olarak yerel seçim boyunca yürüteceğimiz “Kaç Genç Var?” kampanyamız ile genç temsiliyetini, gençlik haklarını ve gençlerin taleplerini konuşuyoruz. Kampanyamız kapsamında genç adaylara, genç seçilmişlere ve çok daha fazlasına yer vereceğimiz kacgencvar.org internet sitesi yayında. 🚀buradan

Peki neler olacak?
kacgencvar.org internet sitesi aşağıdaki sorulara yanıt bulmanı sağlayacak.

  • Bulunduğunuz şehirde kaç genç aday var? Şehrindeki genç adaylar kim? Hangi siyasi partiden aday oldular?
  • Kimi, neden ve nasıl seçiyorum? Yaşadığım yere göre yerel seçimlerde oy pusulasında neler olacak? Toplamda kaç kez mühür basacağım? Yerel seçimlerde seçeceğim kişi nelerden sorumlu olacak? Seçeceğim kişilerin yer aldığı kurumların görev ve sorumlulukları neler?
  • Oy verirken neleri göz önünde bulunduruyorum? Oy tercihimi neler etkiliyor?
    Önceki seçimlerde kaç genç vardı? 2019 ve 2023 seçimlerinde kaç genç seçildi? Kim bu genç seçilmişler? Siyasi partilere göre genç aday ve genç seçilmiş oranları neler? Yüksek Seçim Kurulu verileri bize ne söylüyor?

Bu sorulara yanıt bulurken, gördüğünüz, duyduğunuz veya bildiğiniz genç adayları kacgencvar.org sitesinde yer alan form ile bize bildirmeyi unutmayın! 🚀buradan

Olduğumuz yerden duyulduğumuz yere, sesimiz yankılanana dek “Kaç genç var?” diye soracağız: Gördüğünüz, duyduğunuz, bildiğiniz, oy verdiğiniz kaç genç var?

Sosyal Medya

Arama

Önerilen Yazılar