Genç Adaylar Konuşuyor – 9. Bölüm – Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli Milletvekili Adayı Belkıza İlter

‘Genç Adaylar Konuşuyor’ Programının 9. Bölümü Sizlerle.

Bu bölümdeki konuğumuz Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli Milletvekili Adayı Belkıza İlter

!!! Bu program Gençlik Örgütleri Forumu’nun öz kaynaklarıyla hayata geçirilmiştir. Programa konuk olan milletvekili adaylarının program içindeki beyanları Gençlik Örgütleri Forumu’nun görüşlerini yansıttığı şeklinde yorumlanamaz

Belkıza İlter

1995’te Van’da doğmuştur. 1998’de Kocaeli’ye taşınmıştır. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde tamamlamıştır. Halen Boğaziçi Üniversitesi Sosyal Politikalar bölümünde yüksek lisans yapmaktadır. Bir süre aile şirketi ve özel sektörde çalıştıktan sonra sivil toplum alanında çalışmaya başlamıştır. Birlemiş Milletler’in kuruluşu olan Uluslararası Çalışma Örgütü’nün çeşitli projelerinde İstihdam Uzmanı, İşe Yerleştirme ve Eğitim Danışmanlığı, Saha Koordinatörlüğü görevlerini üstlenmiştir. Cumhuriyet Halk Partisi’nin yoksulluk ile mücadele çalışmalarına katılım sağlamıştır. Halen Cumhuriyet Halk Partisi Parti Okulu Eğitmeni olarak görev almaktadır. Türkiye’de yoksullukla mücadele, emek piyasası, genç işsizliği konularında uzmanlaşmıştır.

Bunun yanı sıra Yerel İzleme, Araştırma ve Uygulamalar Derneği (Yereliz Derneği), Kentsel Stratejiler ve Yerel Uygulamalar Derneği (Kent-lab) ve Cumhuriyet Halk Partisi Afet Koordinasyon Merkezi, Cumhuriyet Halk Partisi Yurtdışı Örgütlenmesi gibi kurumlarda ve birimlerde gönüllü olarak çalışmıştır. Sosyal politikalar, yerel yönetimler, Türkiye’de yoksulluk ve yoksulluk profilleri, yoksul muhafazakârlar, çocuk yoksulluğu, genç işsizliği, kadın istihdamı, göçmen entegrasyonu ve göçmen istihdamı alanında çalışmaları devam etmektedir. İyi düzeyde İngilizce bilmektedir.

Sen de genç adayları tanımak ve görünürlüklerine destek vermek için YouTube kanalımıza abone olabilir ve bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsin.

GoFor’dan haberdar olmak için
https://www.facebook.com/gofortr
https://twitter.com/gofortr
https://www.instagram.com/gofortr/
https://www.linkedin.com/company/gofortr

Sosyal Medya

Arama

Önerilen Yazılar