Genç Adaylar Konuşuyor – 7. Bölüm – Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekili Adayı Zeliha Milli

‘Genç Adaylar Konuşuyor’ Programının 7. Bölümü Sizlerle.

Bu bölümdeki konuğumuz Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekili Adayı Zeliha Milli

!!! Bu program Gençlik Örgütleri Forumu’nun öz kaynaklarıyla hayata geçirilmiştir. Programa konuk olan milletvekili adaylarının program içindeki beyanları Gençlik Örgütleri Forumu’nun görüşlerini yansıttığı şeklinde yorumlanamaz

Zeliha Milli
29 Ekim 1996 yılında Antalya’nın Elmalı içesinde dünyaya geldim. Elmalı Atatürk İlköğretim Okulu’nu bitirdikten sonra Denizli Lütfi Ege Anadolu Öğretmen Lisesi’nden mezun oldum.
Denizli’de bulunduğum süreçte partimizin il örgütü bünyesinde ülkeme hizmet edebilmek adına çeşitli görevler üstlendim, lise bünyesinde özellikle tarih araştırmaları konusunda etkin şekilde rol aldım.
Gerek ilköğrenim gerekse ortaöğrenim sürecinde gözlemlediğim her haksızlığın karşısında yer almakla başladığım hukuk mücadelesine etkin bir şekilde devam edebilmek ve karakterime en uygun mesleği icra edebilmek adına Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni tercih ettim. Öğrencilik döneminde Eylül 2014’ten itibaren bir hukuk bürosunda çalışırken gerek ulusal gerekse uluslararası konferans ve yarışmalara katılarak ödüller aldım.
Ülkemizi Avrupa ülkelerinde de temsil ettiğim bu süreçte, Marmara Üniversitesi’nde ilk kez gerçekleştirilen uluslararası alanda ünlü bir konferans türü olan Model Birleşmiş Milletler Konferansı’nın organizasyon ekibinde yer aldım. 2018 yılında üniversite diplomamı aldıktan sonra İstanbul Barosu bünyesinde yasal avukatlık stajına başladım. İstanbul Barosu Staj Eğitim Merkezi’nde Yürütme Kurulu üyesi olarak görev yaptım. Türkiye Barolar Birliği Avukat Berra BESLER Kurgusal Duruşma Yarışması’nda takım sözcüsü göreviyle Marmara Bölge Birincisi olarak İstanbul Barosu’nu temsil ettim. 2019 yılında İstanbul Barosu’nda avukatlık ruhsatnamemi aldım.
İstanbul’da, adliyelerde verdiğim hukuk mücadelesine memleketim olan Antalya’ya katkı sunarak devam edebilmek adına, 2021 yılında Antalya Barosu’na nakil olarak serbest avukatlık ile mesleğimi icra etmeye devam ediyorum.
İngilizce dilini, akıcı C2 seviyesinde; İspanyolca dilini, orta B1 seviyesinde; Almanca dilini, başlangıç A2 seviyesinde konuşabiliyorum. Kişisel özelliklerimi; liderlik vasfına sahip olan, sorumluluk alabilen, çözüm odaklı ve girişken, hızlı öğrenen, yazılı ve sözlü iletişimi kuvvetli, farkındalığı ve duygudaşlığı yüksek özellikte olarak belirtebilirim.

Sen de genç adayları tanımak ve görünürlüklerine destek vermek için YouTube kanalımıza abone olabilir ve bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsin.

GoFor’dan haberdar olmak için
https://www.facebook.com/gofortr
https://twitter.com/gofortr
https://www.instagram.com/gofortr/
https://www.linkedin.com/company/gofortr

Sosyal Medya

Arama

Önerilen Yazılar