Genç Adaylar Konuşuyor – 10. Bölüm – Türkiye İşçi Partisi İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Talya Aydın

‘Genç Adaylar Konuşuyor’ Programının 10. Bölümü Sizlerle.

Bu bölümdeki konuğumuz Türkiye İşçi Partisi İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Talya Aydın

!!! Bu program Gençlik Örgütleri Forumu’nun öz kaynaklarıyla hayata geçirilmiştir. Programa konuk olan milletvekili adaylarının program içindeki beyanları Gençlik Örgütleri Forumu’nun görüşlerini yansıttığı şeklinde yorumlanamaz

Talya Aydın

26 yaşında bir feminist ve kuir aktivist. Üniversite eğitimde Felsefe ve Sanat Tarihi bölümlerini Vanderbilt Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra, Türkiye’ye döndü. Finans sektöründe beyaz yaka bir işçi olarak çalıştı. Pandemiyi takiben aktif örgütlü siyasete TİP çatısı altında katıldı. 8 Martlardan Onur Yürüyüşlerine, işçi direnişleri için plaza önlerinde basın açıklamalarına sahada verilen mücadeleye destek vermeyi sürdürüyor. Talya, aynı zamanda çağdaş sanat alanında, sanat emekçilerinin koşullarının iyileştirilmesi için İstanbul’daki genç sanatçılarla birlikte çalışıyor.

Siyasi öncelikleri arasında kadınların, emekçilerin, engellilerin, tüm azınlıkların, göçmenlerin ve LGBTİ+’ların temel hak ve özgürlüklerinin güvence altına alınması var. Barınma hakkı, eğitime ve sağlığa eşit erişim için sınıf dayanışmasının gereğini; gelir ve servet adaletsizliğine gereken sert müdahaleleri savunuyor. Türkiye’nin geleceği için ekolojinin gözetildiği, iklim krizine karşı planlı ve kamucu bir ekonominin tek çözüm olduğu Talya’nın vurgusu.

Sen de genç adayları tanımak ve görünürlüklerine destek vermek için YouTube kanalımıza abone olabilir ve bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsin.

GoFor’dan haberdar olmak için
https://www.facebook.com/gofortr
https://twitter.com/gofortr
https://www.instagram.com/gofortr/
https://www.linkedin.com/company/gofortr

Sosyal Medya

Arama

Önerilen Yazılar