Nilüfer Kent Konseyi Gençlik Meclisi

Nilüfer Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Nilüfer’de faaliyet gösteren ve Nilüfer’den bir şekilde yolu geçen 15-29 yaş aralığındaki bireysel katılımcıların, gençlik gruplarının, gençlik yapılanması olan sivil toplum kuruluşlarının, meslek örgütlerinin, siyasi partilerin gençlik kollarının ve öğrenci topluluklarının ortak çatı kuruluşu misyonu ile yerelde gençlik alanında, hak temelli çalışmalar ve savunuculuk yapmaya, sorunları karar alma mekanizmalarına aktarmaya, kentte sürdürülebilir gençlik çalışmaları yapılması için projeler üretmeye çalışmaktadır. 

Hiyerarşik ve herhangi ideolojik/siyasi yapısı olmadan toplumsal cinsiyet eşitliği ve aktif katılıma dikkat ederek çalışmalar gerçekleştiren yapımız gönüllülük üzerinden ilerlemektedir. Faaliyet ve projelerde şeffaflık, karşılıklı işbirliği, sürdürülebilirlik ve erişebilirlik ilkelerini göz önünde bulunduruyoruz. Haftalık toplantılarımızda projelerimizi de konuşuyoruz, goygoy da yapıyoruz. 

Aynı zamanda Nilüfer Belediyesi’ne gençlik ile ilgili gelen talepler herkesin katılımına açık olan haftalık toplantımıza yönlendirilmekte ve talep sahipleri ile yapılan görüşmeler sonucunda ilkelerimiz çerçevesinde kaldığı takdirde projenin gerçekleştirilmesine katkı sunmaktayız. 

Yerel, ulusal ve uluslararası işbirliği ve ortaklıklara açık olan meclisimiz gençlerin aktif katılımları ile her alana müdahil olabilmelerini ve gönüllülük bilincini yaygınlaştırıcı faaliyetlerde bulunmalarını desteklemektedir. 

Adres
İhsaniye, Fatih Sultan Mehmet Blv. No:12, 16130 Nilüfer/Bursa

Web Sitesi
http://www.niluferkentkonseyi.org/

Sosyal Medya