Yönetim Kurulu 2022 – 2024

Yağmur Bayındır – Gençlik Örgütleri Forumu Yönetim Kurulu Eşbaşkanı

Yağmur Bayındır Antalya’da doğdu ve lisans eğitimini Antalya Bilim Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde ikincilikle bitirdi. 2017’de Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler yüksek lisans programı için Ankara’ya yerleşti. 2019’dan itibaren bir danışmanlık şirketinde proje uzmanı olarak çalışmakta. Sivil toplum çalışmaları ile 2013’de tanışan Yağmur, o zamandan beri gençlik çalışmaları ve gençlik hakları alanlarında çalışmalar yapmakta, Toplum Gönüllüleri Vakfı, Kızlar Sahada, Geleceği Paylaş gibi organizasyonlarla birlikte TurkishWIN, WEF Global Shapers Community, Y20 Alumni ve EYP Türkiye Understanding Europe gibi çeşitli uluslararası ağlarda yer almaktadır. GoFor’da, GoFor’un kurucu üyelerinden olan Sosyal Ekonomik Kültürel Kalkınmayı Destekleme Derneği’ni (SEKDER) temsil etmekte ve 2021-2023 dönemi eş-başkanlık görevini yürütmektedir.

Cem Pekbalıkçı – Gençlik Örgütleri Forumu Yönetim Kurulu Eşbaşkanı

1994 yılında İzmir’de doğdum. İlkokulu  Barbaros Hayrettin Paşa İlköğretim Okulu’nda okudum.Lise öğrenimini İzmir Motor Meslek Lisesi’nde tamamladım. Lise öğrenimim bittikten sonra 2013 yılında Anadolu Üniversitesi’nde Adalet bölümünde okumaya başladım.Öğrenimime halen devam etmekteyim.

Öğrenim hayatımın dışında Roman toplumunun gelişmesi için aktif olarak yürüttüğüm çalışmalarım şu şekildedir:
2010 yılında kurulan Romanlar Gençlik Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin yönetim kurulunda görev aldım.2011 yılında ilk platform olma özelliğini taşıyan Ege Roman Dernekleri Platformu’nun kurucularından biriyim. Platformun her toplantısında moderatörlük yaptım. Bunun dışında yine İzmir’de ilk kurulma özelliği olan İzmir Roman Gençlik Ağı’nı kurucularından biriyim.Kurmuş olduğum ağın gelişmesini amaçladığım için diğer illerdeki kurulmuş olan gençlik ağları ile iletişime geçtim. Bu gençlik ağları ile birlikte Turkısh Roma Youht  (TRY) ağının kurucularından biri oldum. Türkiye’ nin 7 bölgesinde aktif karar alma süreçlerini etkileyecek roman bireylerin gelişmelerine katkıda bulundum. Bu ağdan gelişip çıkan birçok roman genci şu an bir çok farklı kurumlarda iyi pozisyonlarda çalışmaktadır.2013 yılından itibaren Konak Belediyesi  Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nde görev yapmaktayım.

Defne Tuzcuoğlu – Gençlik Örgütleri Forumu Yönetim Kurulu Sekreteri

İzmir şehrinde doğdum. Eğitim hayatım TAKEV ilkokulu ve lisesinde geçti. Şu an Bahçeşehir Üniversitesinde Sosyoloji bölümü 4. sınıf öğrencisiyim. Gençlik çalışmaları ile 2019 yılında tanıştım. Sivil toplumda 2 senedir dernek inisiyatifinde görev alıyorum. GoFor’da Anlayış İçin Gençlik kurumunu temsil ediyorum

E. Ersel Erbaş – Gençlik Örgütleri Forumu Yönetim Kurulu Üyesi

İletişim bilimci ve sivil toplum profesyoneli. 1992 yılında Ankara’da doğdu. Çukurova Üniversitesi İletişim Bilimleri bölümünde lisans eğitimini derece ile tamamladı. Berlin’de Alex TV ile Berlin Freie Üniversitesi’nde eğitim projeleri gerçekleştirdi, Institute for Media and Communication Studies bölümünde yüksek lisans öğrenimini yarıda bıraktı. Bu dönemde İletişim Bilimleri alanında
Kültür Endüstrisi ve Kitle İletişim Araçları üzerinde uzmanlaştı. DRC-Danimarka Mülteci Konseyi’nde kolaylaştırıcı olarak görev aldı ve Suriye iç savaşının en sıcak olduğu dönemlerde, Suriye sınır bölgesinde sahada mülteci çalışmaları yaptı. Gençlik ve Gönüllülük üzerine bu dönemde çalışmaya başladı. Gençlik çalışmalarına profesyonel anlamda 2016 yılında, GoFor’un kurucu örgütlerinden GSM-Gençlik Servisleri Merkezi’nde Gönüllü Çalışmalar ve İletişim Koordinatörü olarak başladı ve şu anda yönetim kurulu üyesi olarak devam ediyor. ALLIANCE of European Voluntary Service Organizations’ta yönetim kurulu üyesi olarak görev almakta; CCIVS-Coordinating Committee for International Voluntary Service ve SCI-Service Civil International örgütlerinde GSM’yi temsil etmektedir.

Buse Özbey – Gençlik Örgütleri Forumu Yönetim Kurulu Üyesi

Buse Özbey, 1998 yılında Kars’ta doğdu. Ege Üniversitesi sosyoloji bölümünden 2021 yılında mezun oldu. Sivil toplumla 19 yaşındayken tanıştı. 2017 ‘de eğitimde fırsat eşitsizliğini gidermek için, arkadaşlarıyla birlikte kurduğu Rota Gönüllüleri Derneği’nin yönetim kurulu üyesi olmakla birlikte İzmir koordinatörlüğünü yaptı. Gençlik çalışmalarına Ali İsmail Korkmaz Vakfı’nda Düş Elçisi olarak dahil oldu. Şu an Ali İsmail Korkmaz Vakfı’nın burs komisyonu üyesi ayrıca Gençlik Örgütleri Forumu temsilcisi.

DÖNEM İÇİ DEĞİŞİM

Barış Azar – Gençlik Örgütleri Forumu Yönetim Kurulu Saymanı

1995’te İzmir’de doğdum. Ege Üniversitesinde Sanat Tarihi bölümünde lisansımı tamamladıktan sonra eğitim hayatıma Dokuz Eylül Üniversitesinde Kadın Çalışmaları yüksek lisans programıyla devam ettim.2012’den beri İzmir’de öğrenci ve gençlik örgütlenmeleri içerisinde yer aldım. Konak Kent Konseyi, ve İzmir Kent Konseyi içerisinde çalışmalar yürüttüm. 2014-2019 seneleri arasında İzmir Pride Komitesi içerisinde görev aldım. 2016 senesinde Genç LGBTİ+ Derneği kurucuları arasında yer aldım. 2020’de Go-For ile yollarımız kesişti. Genç LGBTİ+ Derneğini Go-For içerisinde temsil etmekteyim.