AGÜ Gençlik Fabrikası

Gençlik fabrikası, bilgiyi üretip geleceğe değer olarak dönüştüren, küresel sorunların farkında olan, uluslararası düzeyde tartışabilen, ve bilgi, beceri, tutumuyla fark yaratan bireyler yetiştirmeyi amaçlayan bir gençlik merkezidir.

AGÜ, diğer üniversitelerden farklı olarak, gençliği kuruluşunun temeline koymuştur. Bu sebepten dolayı, AGÜ, gençlik çalışmalarına ve yaygın eğitime odaklanarak, üniversite içerisinde “Gençlik Fabrikası” adı verilen bir gençlik yapısı kurmuştur ve Yüksek Öğretim Kurulu tarafından resmi olarak Gençlik Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak tanınmıştır. Bu yapı, sadece öğrencilere hizmet vermeyi değil ayrıca yereldeki gençlere, ulusal ve uluslararası gençlik çalışması alanlarına da hizmet vermeyi hedeflemektedir.

AGÜ Gençlik Fabrikası; gençlik çalışanlarının, liderlerinin, eğitmenlerin ve gençlerin sosyal ve kişisel gelişimleri için bir yaygın eğitim ve kaynak merkezidir. AGÜ Gençlik Fabrikası, gençlik ile ilgili çeşitli konuları kapsayan eğitim kursları sağlamaktadır ve bu kurslar yaygın eğitim araçları ve yaklaşımları ile tasarlanmaktadır.

Adres
Abdullah Gül Üniversitesi Rektörlüğü Sümer Kampüsü, Model Fabrika Binası 38080 Kayseri / TÜRKİYE

Web Sitesi
https://youth-tr.agu.edu.tr/